Cikkek

2014.12.04.
 

 

Csúnya a sminked?

 

Ha már eldöntöttük, hogy sminkelünk, céllal tesszük. Gondolom, senki sem szeretné, ha rosszul nézne ki a sminkjében. De vajon mitől csúnya smink egy smink, és ki dönti ezt el? A megjelenés szabadsága erre nem vonatkozik? 

 

Ha egyet tudunk érteni abban, hogy a smink célja kiemelni valamit, akkor megállapíthatjuk, hogy oka van annak, hogy milyen színeket hogyan, hova használunk, hogyan húzunk vonalakat, milyen technikával vagy anyaggal dolgozunk. Ez nagyon tudományosan hangzik, miközben egy hétköznapi dologról beszélünk? Van, aki ösztönösen sminkeli magát, és nem gondolkodik el azon, hogy mit miért tesz, mégis nagyon jól néz ki. Akkor hogy is van ez?

 

Véleményem szerint fontosak a gondolatok, amelyekkel a sminkhez hozzáállsz. Te például mire gondolsz sminkelés közben? Arra, hogy szeretnél csábítóbb lenni? Vagy magabiztosnak tűnő, határozott személyiség komoly egyszerűséggel vagy pont harsány felvállalással? Szeretnél provokálni vagy minél több figyelmet kapni? Vagy pont a figyelmet szeretnéd elkerülni, és inkább beolvadsz a visszahúzódó, csendes közegbe?

Rengeteg minden motiválhat minket arcfestésre. Számos nép harci és vallási jeleket festett az arcára, amellyel sikereiket kívánták segíteni. Jelek, üzenetek, amelyek széles rétegek számára ugyanazt jelentik. Elvárások, szokások, eszmék védjegyei. Csak a sminkelési technikák tanulmányozásával feltárhatjuk több ezer év társadalmi, kulturális és tudományos változását a szimbólumok, arcfestési szokások, alapanyagok megvizsgálásával.

Ezért azt a kérdést, hogy milyen a csúnya smink nagyon nehéz megválaszolni, de az én véleményem az, hogy a funkció nélküli arc festés, vagy az olyan, ami nem tud harmonizálni a viselője személyiségével, ezért nem tudja azt tükrözni, az nem kellemes látvány. Úgy érezzük, hogy nem stimmel valami, ezt érezzük taszítónak. 

 

A másik ok, amitől el tudunk borzadni, ha a smink állaga nem tetszetős. A helytelen sminktechnika vagy alapanyagok használata bizony csúnya lefolyt festékes vagy maszatos képet tud festeni, és ez csak igen ritka esetekben lehet vonzó. Való igaz, hogy a körülmények, a környezet is hatással van az összképre, amely elénk tárul. Egy a szituációtól elütő arcszínezés megdöbbenthet, sokkolhat és értetlenkedést okozhat, avagy a természeti hatások romboló eredménye igen kínos lehet. Nos ezért imádják a nők magukkal hurcibálni a kis sminkes készletüket, mivel abban a biztonságban érzik magukat ettől, hogy bármikor korrigálhatják arcukat, ha észreveszik, hogy nem azt tükrözi, amit szeretnének.

 

A sminket tehát hordani tudni kell. Legyünk bátrak, és próbálgassuk ki, hogy miben érezzük magunkat legjobban, legtermészetesebben!

És ne felejtsük el, hogy ez nem feltétlenül egyezik mások érzeteivel, mégis önmagunkként tudjuk kihozni magunkból a legjobbat...!

 

 
 
2014.11.21.
 

Sminkeljünk vagy ne sminkeljünk? ez itt a kérdés…

A legtöbben azért sminkelnek, hogy vélt testi hibáikat elfedjék, átrajzolják. Vannak, akik a sminktől egész más embernek érzik magukat, és smink nélkül még a sarki kisközértig sem mennek le.

 

 

Mire való a smink szerintem? Nos, fontos, hogy hol, mikor és hogyan használjuk a festékeket, de valójában adottságaink kiemelése a cél. El tudjuk vonni, és rá tudjuk vezetni a tekintetet arcunk részeire, továbbá a színek megfelelő használatával valóban formálni tudjuk az arcunkat. Ez nem rossz, ez nem baj! 

A baj csak az, ha e nélkül nem merünk élni!

 

 

Nagyon fontos a megfelelő bőrápolás, és ennek nem kell méregdrága kenceficék által történnie, már a rendszeres megfelelő arcmosás is csodákra képes, és most nem arra gondolok, amivel reggel kidörzsöljük az álomport a szemünkből. Ha szép a bőröd, kialudtad magad, és az emésztésed is rendben van, hidd el, hogy ragyogni fogsz!

A pattanások, bőrhibák kezelése ezer meg ezer módon történhet, és elismerem, hogy ezeket jobb kezelni, aztán ha szükséges, alapozóval, korrektorral elfedni, de ne higgyük azt, hogy egyetlen pattanástól már csúnyák vagyunk! Jelen esetben az ördög nem a részletekben rejlik, mivel amikor valaki ránk tekint, egy egységes képet lát először, egyben fejbúbtól a talpig, ruhástul mindenestül, és természetesen a lelki világunk állapotával együtt. Ha ez egységes, harmonikus, akkor igazából senki sem fogja nagyítóval pásztázni a bőrünket. Megjegyezném azt is, hogy a nagyon problémás bőrűeknek különösen figyelniük kell arra, hogy milyen alapozót vagy korrektort használnak, mert eltömíthetik a pórusaikat olyan anyagokkal, amely miatt a bőr jobban begyullad, ami csúnya is lesz. Pattanás kinyomása után pedig legalább 15percig nem szabad semmit sem belekenni a bőrnyílásba, és lehetőleg valamivel fertőtleníteni is kell (arc tonik a legjobb, de a betadin vagy valami alkoholos tartalmú anyag is megfelelő).

Nos tehát, hangosan tiltakozom az ellen az elterjedt eszme ellen, hogy egy nőnek igenis sminkelnie kell magát, mert attól nő, vagy attól szép… NEM! Nem ettől vagyunk nők! Szebbek lehetünk tőle, mert a szép vonásainkat kiemelhetjük, de ez még édeskevés ahhoz, hogy vonzóak legyünk! Továbbá arról is hosszan lehetne értekezni – ezért a következő cikkem erről fog szólni -, hogy milyen kellemetlenségeket okoz a helytelen smink használat, ami ráadásul még ciki is, tehát jobb, ha nem is sminkeltünk volna… (?) Csak egyet megemlítenék: Tudjátok-e például, hogy a férfiak kb. fele utálja a rúzst, szájfényt vágyának tárgya ajkain? Nem szeretik az ízét, azt hogy foltot hagy, azt, ahogy félig letörölve a szájról hülyén néz ki. Ez annyira erős ellenérzést tud kiváltani, hogy akár látva egy szépen sminkelt nő fotóját sem tudja szépnek, vonzónak értékelni a rúzsos száj miatt… Nyilván ha a sminkes profi, és épp nem a kontraszt kifejezése a cél, akkor úgy fogja az ajkakat sminkelni, hogy az természetes hatású legyen, de a fotózás, filmezés, színpadi megjelenések amúgy is más sminktechnikát, sminkstílusokat igényelnek.

 

Ha Te élő, húsvér emberként szeretnél a smink ölelésében csillogni, akkor a természetes hatást igyekezd elérni, ami természetesen nem jelenti azt, hogy fakónak kell lenned!

 

 

 
 
 
 
2014.10.30

Színezzük vidámra a telet!

Egyesek azért kedvelik jobban a melegebb évszakokat, mert úgy vélik, hogy jobban meg tudják mutatni egyéniségüket kevesebb ruhával. Részemről én mindig is a hűvösebb időszakokban éreztem jobban harmóniában magamat akár az öltözéket, akár az izgi élmények illetően. Hogy miért is alakult ez így, azt most nem fejtegetem. Sokkal inkább érzem fontosnak, hogy arról írjak, hogyan tudjuk megmutatni egyéniségünket a pihe puha, ámbár 5 cm vastag ruharéteg ellenére is.

A hideg évszakok a titkok, és varázslatok időszaka!
Ugyan már, nem a hibáink elrejtésére biztatom magunkat, hanem arra a játékra, hogy a számtalan ruházati és öltözéket kiegészítő lehetőségből bátran válogassunk alkalmi és kényelmi szempontok alapján. Ilyenkor mindent lehet! Mert a legkülönbözőbb helyzetek okoznak melengető meglepetéseket. A bohókás sapkák, a gumicsizmát is divatossá fejlesztő kreatív megoldások nem csak praktikusak, kényelmesek, de édesen bájosak is. Hölgyeim, ilyenkor lehet csak igazán aranyosnak és sexinek lenni egyszerre...! És még több százezer karaktert írhatnék azon izgalmas, és meglepően tündéri pillanatokról, amikor egy kellemes forró tea pára felhőcskéje fölött vagy a fűszeres forralt bor gőzében pirosodó orrocskák kacéran táncolnak egymás felé... A tél kemény délceg időszaka bizonyos szempontból laza időszak. Ezért hát senki se fogja vissza a kreativitását! Öltöztessük és színezzük magunkat, ahogy épp a kedvünk tartja...

Sminkelni is sokkal egyszerűbb ilyenkor. Egyrészt azért, mert már egy nagyon kevés szín is feldobja a garbók, sálak mögül kikandikáló arcunkat, másrészt azért mert sokkal több színt és réteget visel el arcunk ilyenkor, nem beszélve a minket vizslató szemekről. Nagy előny, hogy a naptól nem olvad le a festék a bőrünkről és nem is változik naponta a bőrszínünk az UV sugarak érintésétől. Azért megjegyzem, hogy simán le tudunk égni télen is, szóval vigyázzunk a napszemüveg által okozott valóban röhejes napozási körvonalakra - főként a sípályákon-, mert az sokkal inkább nevetséges, mint aranyos!

A bőrünknek viszont a hidegben is szüksége van a törődésre. Kicsit másképp, mint nyáron, erről majd egy későbbi cikkben részletesebben írok, azonban egy biztos: sokkal toleránsabbak vagyunk a színező anyagokkal szemben ilyenkor. Bátran sminkeljük magunkat tehát! Használjunk nyugodtan erősebb színeket! A pirosítóra nem feltétlenül van szükség, mert az orcák bőven pirosodnak a kint-bent hőmérsékletváltakozásoktól, de a barna púdert lehet használni az arccsontok kiemelésére. A következő sminkoktatáson is megnézünk majd pár gyors sminkelési módszert, amivel percek alatt vidám színekbe öltöztetjük arcunkat.

Játsszunk a színekkel kedvünkre! Használjunk ugyanolyan színű rúzst, mint amilyen ruha vagy kiegészítő van rajtunk, és az erős szemhéjfestékek is összhangban lehetnek az öltözékkel. Mert bizony, személyiségünk a részletekben rejlik!